Jaja po niebenedyktyńsku /(no)Benedict Eggs

Szybkie i fajne moim zdaniem śniadanie, wykorzystujemy do niego to co mamy w lodówce, w moim przypadku jest to zupa pomidorowa, z której robię sos. Można użyć wszystkiego, śmietany z chrzanem, majonez, musztardy, ketchupu, co kto lubi. Zupę wystarczy zagotować, trochę odparować i doprawić ulubionymi ziołami.
/Did You ever eat sauce made of tomato soup? This is very simply way to prepare fancy breakfast dish. Take soup, reduce it and add Your favourite herbs and spices. You can also use ketchup, yogurt, mayonnaise, cream with horseradish... everything!


Składniki:
/Ingredients:


  • 1 jajko, /1 egg,
  • kromka chleba orkiszowego, /few bread slices,
  • 2 plasterki wędzonej szynki, /2 slices of smoked ham,
  • 3-4 łyżki zupy pomidorowej, /3-4 tbsp of tomato soup
  • ulubione zioła, /favourite herbs,
  • oliwa, /olive oil,
  • 0,5 l wody, /500 ml of water,
  • 0,5 szkl octu. /0,5 cup of vinegar.

Wodę z octem i solą zagotowujemy. Jajko wybijamy na spodeczek, a wodę mieszamy tak, aby na środku zrobił się wir, w który wpuszczamy jajko. Teraz gdy jajko się gotuje kształtujemy je łyżką w ładny, możliwie najbardziej kulisty kształt. Jajko gotujemy 3-4 minuty i przekładamy na talerzyk, żeby ociekło z wody. W tym czasie smarujemy kromkę odrobiną oliwy z obu stron i wrzucamy na suchą patelnię, żeby się przyrumieniło z obu stron. Na tę samą patelnię wrzucamy plasterki szynki i obsmażamy. Czas na sos: zupę zagotowujemy, odparowujemy nieco i dodajemy ulubione zioła... gotowe. Proste prawda? :D Na grzance układamy szynkę, na niej jajko i całość polewamy sosem.
/Bring to the boil water, vinegar and salt. Crash the egg on saucer or small plate, use the spoon to create swirl in water and drop the egg inside it. Cook 3-4 minutes and pick out. Drizzle olive oil on bread slices and toast in dry pan. Pour the soup into saucepan and bring to the boil, add some fresh herbs and reduce it a little bit. The ham you can fry or leave cold. Bring together all ingredients, on the bottom place the bread, then ham, egg, salt, pepper and sauce. Simple right? ;)Mam nadzieję, że będzie Wam smakować.
Pozdrawiam i życzę smacznego :D
Kacper T. ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Na moim blogu nie ma moderowania komentarzy, czasami zdarza się tak, że system ich nie publikuje. Te wulgarne są usuwane przeze mnie z automatu.