Udka kurczaka pieczone w prodiżu z kapustą kiszoną /Chicken legs baked on sauerkraut in remoska

Dawno nie było wpisu, za co przepraszam. Po przerwie zamieszczam przepis na udka pieczone w prodiżu, z kapustą, marchewką i kminkiem. Aromatyczne, soczyste i pyszne :)
/This is recipe for delicious chicken legs baked with sauerkraut, carrot and cumin. I've used remoska, device which was really popular 10-15 years ago. This dish is very aromatic, juicy and easy to make. Enjoy ;)

Składniki na 5 porcji:
/Ingredients for 5 servings:
  • 300 g dobrej kiszonej kapusty, /330 g of good quality sauerkraut,
  • 5 udek z kurczaka, /5 chicken legs,
  • 2 małe marchewki, /2 small carrots,
  • 1 średnia cebula, /1 medium onion,
  • kminek, sól, pieprz, /cumin, salt, pepper,
  • ulubione przyprawy do marynowania kurczaka, /favourite chicken spices mix(or just salt and pepper),
  • oliwa. /olive oil.
Zaczynamy od zamarynowania udek w oliwie i przyprawach, które wcześniej oczywiście umyliśmy i oczyściliśmy z nadmiaru tłuszczu. W tym czym kurczak smakuje najlepiej, ale trzymamy się korzennych, paprykowych i ostrych smaków.
Prodiż wykładamy połową kapusty kiszonej, posypujemy kminkiem i układamy na niej marchewkę pokrojoną w kawałki(ja nie obierałem, bo skórka była cienka) i cebulę. Na nich układamy udka(fajnie jest je wcześniej obsmażyć, bo po pieczeniu nabiorą fajnej skórki) i przykrywamy resztą kapusty, zamykamy prodiż i pieczemy, ja piekłem 90 minut.
/On the chicken drizzle some olive oil and sprinkle your favourite chicken spices combination. If you want, use only salt and pepper. Leave the chicken in the fridge for least 3-4 hours.
Place half of the sauerkraut on the bottom of the remoska, sprinkle some cumin and place sliced carrot and onion, then place the chicken(in room temperature or sauteed in the pan). All cover with the rest of sauerkraut. Close the remoska and bake for about 90 minutes.
Po wszystkim zostawiłem jeszcze na chwilę, żeby się tam wszystko ustabilizowało i zacząłem pałaszować :D
/After baking leave chicken to rest for 7-10 minutes and eat.

Mam nadzieję, że będzie Wam smakować.
Pozdrawiam i życzę smacznego!
Kacper T. ;)

Komentarze

Prześlij komentarz

Na moim blogu nie ma moderowania komentarzy, czasami zdarza się tak, że system ich nie publikuje. Te wulgarne są usuwane przeze mnie z automatu.