środa, 29 stycznia 2014

Płaskie muffiny, czyli jak z wady zrobić zaletę. (Muffiny cukiniowo-marchwiowo-bananowe)

Miały być piękne muffiny, ale okazało się, że papiloty do pieczenia, co je kupiłem, były bardzo cienkie i podczas pieczenia się rozlały. Stąd tytuł tego wpisu. Zamiast pisać, że się nie udało, napisałem, że są płaskie. Stary trik restauratorów :D Można je również nazwać ciastkami.
Co do samego smaku, są one cukiniowo-marchwiowo-bananowe. Tak... słodko-słone. Pyszne, wilgotne i chrupiące z zewnątrz. Zapraszam :D


poniedziałek, 27 stycznia 2014

Cytryny marynowane w soli

Taka cytryna pasuje idealnie do wszelakich kasz, gulaszy, lecza, risotta, potrawek i co tam jeszcze uda się wymyślić. Kwaśno-słodki smak dodaje ciekawego akcentu każdej potrawie, a jak zaraz Wam pokażę jest to dodatek, który można zrobić w kilka minut i zostawić na parę dni. Można część cytryn zamienić na limonki, albo zrobić tylko limonki. W każdym przypadku postępujemy tak samo.

wtorek, 21 stycznia 2014

Prosta polewa czekoladowa.

Nigdy nie rozumiałem, po co ludzie kupują te okropne torebki z obrzydliwymi bryłami czegoś czekoladopodobnego, które wrzuca się do gorącej wody i rozpuszcza, skoro nieskończenie lepszy efekt osiągnie się przygotowując tę polewę samemu :D

piątek, 10 stycznia 2014

Wieprzowe polędwiczki duszone w pieczarkach /Braised pork tenderloin with mushrooms

Prosty przepis na polędwiczki duszone w pieczarkach. Ale nie jakieś wymyślne danie, zwykły sos, zwykłe mięso, ziemniaki i surówka :D
/Simple dish without fanciful ingredients, just sauce, meat, potatoes and salad :D


środa, 8 stycznia 2014

Szarlotka taka prosta

Przygotowania do świąt to okres pełen pracy. Dlatego prezentuję Wam najprostszą i najpyszniejszą szarlotkę, jaką można sobie w ogóle wyobrazić ;)

poniedziałek, 6 stycznia 2014

Indyk pieczony w owocach

Wiem, wiem... nie musicie mi dziękować, że moje imieniny zostały ogłoszone dniem wolnym od pracy ;) Jeżeli wczoraj nie kupiliście czegoś fajnego na dzisiejszy obiad, to trudno będzie coś wymyślić. Ale jeżeli przypadkiem, zupełnie nieświadomie kupiliście udziec z indyka, to mam dla Was dobrą wiadomość :D Gotujemy go w owocach!

czwartek, 2 stycznia 2014

Ciasto zebra ze starego zeszytu /Zebra cake

Zastanawiałem się ostatnio, jakie jest najprostsze ciasto. I stwierdziłem, że nie ma nic prostszego niż zebra. Chyba każdy ją zna. Świadczyć o tym może to, że każdy ma swój przepis na nią. Ja się dzisiaj z Wami podzielę przepisem, który od wielu wielu lat służy mojej rodzinie. Pochodzi  oczywiście ze starego zeszytu z przepisami ;)